ארונות

ארונות

נמצאו 698 פריטים


ארונות

בית ללא ארונות משול לתיק ללא תאים. הכל מתערבב, והבלגן חוגג. אך יחד עם זאת, ארון יוקרתי ומפואר, בסופו של דבר לא יהיה שווה את ההשקעה בו, אם לא יתוכנן מראש בחכמה ובאופן שינצל בצורה הטובה ביותר את החלל ומגבלותיו.

ארונות הם הרהיטים האולטימטיביים לארגון, ובעזרתם תוכלו לצור מערכת מתואמת להפליא שתמיין את כל הבגדים והאביזרים, לתוך מערך הגיוני, מסודר וממוין היטב, כך שנוכל למצוא במהירות ויעילות את הפריטים הנחוצים.

לפני שתצאו לערוך סקר שווקים ולהתבונן במגוון הארונות הקיים, עליכם לדעת היכן בדיוק ימוקם הארון. כמו כן, חשוב לדעת מהו השטח הנתון, ולפיו התאימו את הממדים והפונקציות האפשריות. אין דבר מעצבן יותר מאשר לגלות ברגע האחרון שארון החלומות שמצאתם, לא עובד נכון במגבלות המרחב שבחדר השינה שלכם. מכאן הדרך הרבה יותר קצרה ויעילה, וכעת תוכלו להזמין ארון שיתאים באופן מושלם לחלל שלכם.

את הארונות הקיימים היום בשוק, ניתן לחלק באופן כללי לשני סוגים כשהראשון הוא ארון דלתות והשני, ארון פתוח או חדר ארונות.

 

ארון דלתות-לארגן את הבלגן שבפנים

סוג ארון זה, הינו הנפוץ ביותר בקרב בעלי הבתים וניתן למצוא אותו במגוון חללים ברחבי הבית, אך שימושו העיקרי הוא בחדר השינה. ניתן לתכנן את ארון הדלתות לפי הזמנה אישית, כך שהוא יכול להיות מאוד צר או לחליפין רחב מאוד ואפילו להתפרש על פני קיר שלם. בדרך כלל הארונות הצרים יותר יגיעו עם דלתות כנף צדדיות או וילונות משיכה, לעומת ארונות רחבים יותר הכוללים דלתות הזזה או דלתות בעלות כנפיים כפולות ומתקפלות (בדומה למנגנון דלתות האקורדיון)

ארונות אלה מספקים שילוב נכון בין תכנון, אסתטיקה ופונקציונאליות גבוהה, ולמעשה, אם יש לכם חלל גדול מספיק המאפשר לכם ליישם ארונות מסוג זה, על שני קירות מלאים בחדר, הרי שבסופו של דבר תוכלו לקבל שטח אחסון השווה ולעיתים אף עולה על זה של חדר ארונות.

כמו כן, ארונות בעלי דלתות, הינם חסכוניים במקום, ועושים שימוש בוריאציות שונות אלמנטים כמו:  מגירות, מדפים, מוטות תליה נשלפים וקבועים, ומגוון תוספות אחסון שונות שהופכות את החלל למאורגן ונגיש. לעיתים, המראה של ארונות אלה עלול להטעות. כלפי חוץ הם נראים הרבה יותר קטנים לעומת יכולות האחסון הגבוהה שלהם, שבאה לידי ביטוי בחלוקה פנימית נכונה ומתוכננת בקפידה. כך שאם תשתמשו בפתרונות מותאמים אישית לחלל הספציפי שלכם, תוכלו לנצל אפילו את הפינות, ובכך להפיק את הפוטנציאל המרבי אפילו מהחללים הקטנים ביותר.

 

ארון פתוח-בלתי גבולות וללא דלתות

ארון פתוח או חדר ארונות הוא למעשה ארון ללא דלתות, המאפשר לראות את כל תכולתו. הבגדים, האביזרים הנעליים וכל מה שתאחסנו בו, הופכים להיות חלק מהאסתטיקה הוויזואלית של החלל. לכן יש להקפיד על ארגון, כיוון שאין אפשרות "להחביא" את האי סדר. חדרי ארונות אלה מחוברים בדרך כלל ליחידת ההורים , אם כי ניתן למצוא אותם גם בחדרי שינה אחרים בבתים רחבי ידיים. בדרך כלל ארונות אלה יכללו תאורה, מדפים ומוטות תליה לאורך הקיר שמשאירים את מרכז החלל כאזור פנוי, בו ניתן למקם מראה, כורסא או כיסא ואפילו שידת ארונות נמוכה הכוללת יחידת תצוגה לתכשיטים ומשקפי שמש. את הרצפה ניתן לאבזר בשטיח נעים או בדק עץ המשתלב עם גוון המדפים. את סידור המדפים, תוכלו לעשות באמצעות סלסלות קש או ארגזי עץ במראה כפרי או למיין את הבגדים לפני גוונים ושימושים, אלמנט המוסיף נגיעה נחמדה של צבע לחלל.