ברזים למטבח

ברזים למטבח

נמצאו 291 פריטים


ברזים למטבח

החלפת ברזים היא דרך נפלאה, פשוטה ויעילה לעדכן את מראה המטבח תוך שיפור הפונקציונליות שלו. מאמר זה יסייע לכם להבין את היתרונות של ברזי המטבח האידאליים וידריך אתכם בדרך לרכישה.

 

כיצד בוחרים ברז מטבח חדש?

אנשים רבים נוטים לבסס את הבחירה בברז חדש למטבח, על סמך מראה בלבד. למרות שהוויזואליות בהחלט חשובה, יש לבדוק גם את הביצועים של הברז החדש ולהתאים אותם לצורכי המטבח. ראשית , אליכם להגדיר לעצמכם את התכונות והפונקציות שאתם מצפים למצוא בברז המטבח, והתאימו את המוצר בחנות לסגנון החיים, ההעדפות והדרישות הספציפיות שלכם. בין השיקולים שעליכם לקחת בחשבון כנקודת מוצא הם האם אתם ימניים או שמאליים? איזה סוג ארוחות אתם מבשלים בדרך כלל? האם אתם מבשלים לבד או בחברת אנשים? והאם אתם מארחים אנשים נוספים במטבח מלבד המשפחה? פרטים אלה שלכאורה נראים בלתי חשובים, למעשה מניחים את היסודות העיקריים לבחירת ברז מטבח המתאים ביותר לצרכים שלכם. השלב הבא, לאחר שהגדרתם את הצרכים, היא התמקדות בסגנון העיצובי, כאשר הנטייה בימינו היא להגדיר ברזי מטבח באמצעות המאפיינים הטכנולוגיים, ודרכי הפעולה שלהם. 

 

סוגי ברזים

ברזי המטבח העכשוויים ביותר, משלבים טכנולוגית מגע, ונחשבים לפופולריים מאוד בשנים האחרונות. ברזים אלה קלים לתפעול ולשימוש, ומתאפיינים בסנסורים וחיישנים המזהים את תנועת היד העדינה ביותר,  ממרחק של סנטימטרים ספורים, ובכך יודעים להפעיל את הברז מבלי באמת לגעת בו. רוב העיצובים כוללים שימוש בתאורת לד, המאפשרת למשתמש לדעת  את נתוני השימוש כמו מצב זרימה וטמפרטורת המים. מעבר ליתרונות ההיגייניים שיש בברז מטבח הנפתח ונסגר ללא מגע, הרי שהוא חוסך כסף רב ומונע בזבוז יתר של מים. ברזי מטבח בעלי בקרת מגע הם בדרך כלל פשוטים להתקנה, ומופעלים באמצעות סוללה, כך שאין צורך להסתייע בחשמלאי במהלך ההתקנה. מי שאינו מסתדר עם טכנולוגיה ומעדיף את הגישה הישנה והטובה, ימצא מגוון ברזים סטנדרטיים בעלי פונקציות מגוונות ועיצובים מעניינים. אם שטח המטבח שלכם מוגבל, תוכלו להפיק ממנו את המקסימום על ידי שימוש בברז בעל ידית סטיק. ברזים אלה הנקראים גם "ברזי סוללה בעלי ידית אחת המשמשת כידית התפעול היחידה של הברז והיא ממוקמת בדרך כלל בצדו או בחלקו העליון. כמו כן, ידית סטיק מאפשרת שליטה הן במים החמים והקרים, עוצמת הזרימה ועוד, והברז מציע פונקציונליות פשוטה  לצד אסתטיקה מינימליסטית ומסוגננת. ניתן למצוא ברזים בעלי ידית סטיק במגוון עיצובים קלאסיים ועכשוויים, כך שסביר להניח שתתחברו לאחד שיתאים לכם בדיוק.

אם התברכתם במטבח רחב ידיים, ואתם מחפשים אחר ברז מטבח קלאסי ואולטימטיבי, הרי שברז בעל שתי ידיות הוא כנראה הבחירה הנכונה בעבורכם. ברזים אלה, הידועים גם כ"ברזי מיקסר" מתאפיינים באמינות וביעילות גבוהה, לצד עיצובים אטרקטיביים. בדרך כלל נמצא אותם במטבחים בסגנון מודרני, והם מגיעים עם שתי ידיות סטיק או ידיות מסתובבות, המקלות על השימוש. את שני סוגי הברזים הללו תוכלו למצוא עם יחידה נשלפת שהופכת את פעולת הניקיון לקלה מתמיד.

 

חומרים

ברזי המטבח המשובחים ביותר יהיו עשויים מפליז, נירוסטה או פלדת על חלד והם מתאפיינים בעמידות גבוהה. ניתן למצוא אותם במגוון גמורים כמו גימור ניקל, ניקל מוברש, כרום ולעיתים אף נחושת.  בכדי ליצור הרמוניה, ניתן למצוא כיורי מטבח בגמורים דומים, המעניקים התאמה מושלמים ומראה מסוגנן.

יחד עם איכות החומר המשמש ליצירת הברז, יש לוודא כי המתכת ממנה הוא עשוי אינה מכילה עופרת, במטרה להבטיח שתקבלו אספקה שוטפת של מים בריאים וטהורים.