גריל ומטבח חוץ

גריל ומטבח חוץ

נמצאו 58 פריטים


גריל גז

ישנן סיבות רבות להעדפת גריל גז על פני אופציות אחרות. גריל גז מתחמם מהר יותר ומוכנים לעבודה וצליה תוך מספר דקות מרגע ההצתה. עובדות אלה הופכות אותם לאידיאליים עבור משתמשים מתחילים המעוניינים בבישול והכנת ארוחה מהירה בכל ימות השבוע, ללא צורך בפחמים, נפט וכ"ו.  יתרה מכך גריל גז נחשב למתקן יחסית נקי שהשימוש בו לא משאיר אחריו בלגן או לכלוך יוצא דופן. למרות זאת, רצוי לנקות מדי פעם את רשת הצלייה, המבערים ותושבת המתקן. כמו כן, רצוי להשתמש בכיסוי גריל במהלך החורף בכדי להימנע מנזקי הגשם.

מאפיינים וחומרים

כאשר אתם מחפשים את הגריל גז הטוב ביותר לצרכיכם, חשוב לשקול כמה גורמים מרכזיים, ובראש בראשונה הגודל. גריל גז בעל שני מבערים, ושטח צלייה של כ-1300-1500 סמ"ר, הוא בדרך כלל  מספיק עבור המשפחה הישראלית הממוצעת. אך אם אתם מארחים באופן תדיר, רצוי שתרכשו גריל גז בעל משטח צלייה של לפחות 2200 סמ"ר. 

כמו כן, תוכלו לרכוש גריל גז בעל מאפיינים נוספים ושימושיים כמו מדפי צד קבועים או מתקפלים, המעניקים לכם שטח הכנה נוסף, בו לחתוך ירקות, לתבל את הבשרים וכ"ו, ממש לפני הצלייה. בדגמים מסוימים אף תוכלו למצוא גריל גז בעל מבער צד נוסף, המאפשר לכם לחמם או להכין את התוספות המתלוות למנות שזה עתה התחילו להיצלות.

חשוב לדעת כי כל מכשירי הגריל גז שמגיעים לישראל, עוברים אדפטציה המכשירה אותם לשימוש נכון ובטיחותי בהתאם לחוקים והתקנות בארץ. לכן, עליכם לוודא שאתם רוכשים מכשיר הכולל צינור גז תיקני בצבע כתום, אותו ניתן לחבר באופן ישיר לנקודת הגז ללא צורך בשימוש בווסת. לכן רצוי לרכוש את המתקן שלכם בארץ ובחנות המתמחה בכך ומעניקה לכם אחריות ושקט נפשי בהתאם.

מבחינת החומרים, מומלץ לרכוש גריל גז בעל גוף העשוי מיציקת אלומיניום, ברזל או נירוסטה. חומרים אלה, יעניקו לכם מוצר בעל אורך חיים רב, שישרת אתכם לאורך שנים בהנאה רבה. למרות עלותה הגבוהה יחסית, הנירוסטה נחשבת למתכת הטובה ביותר עבור שימושים קולינריים ובעיקר בישול בטמפרטורות גבוהות, כך שהיא אידאלית עבור פעולת הצלייה. אך גם יתר המתכות הנ"ל יעשו עבודה טובה לא פחות.

 דרגת חום ועמידות

אלמנט נוסף וחשוב לא פחות בתהליך רכישת גריל גז, הוא בירור דרוג יחידת הספק החום של המכשיר. יחידות אלה יופיעו בתיאור המוצר כ-BTU, כאשר הן אינן מתייחסות לטמפרטורה, אלא להספק החום הנוצר על ידי המבער, ביחס למידות משטח הצלייה. זכרו כי מוצר בעל דרגת BTU גבוהה יותר, אינו מעיד בהכרח על כך שהוא מייצר יותר חום. לכן עליכם להתייחס לנתון זה כפקטור של החום הנוצר ביחס למידות המתקן ויכולתו האפקטיבית להחזיק ולהפיץ את החום בו זמנית. לכן, אל תקנו גריל גז, רק בגלל שדרגת ה- BTU שלו גבוהה, אלה השוו נתון זה עם  לגודל וצורת המתקן. תתפלאו לגלות שישנם גרילים קטנים וקומפקטיים המסוגלים לייצר טמפרטורות בישול גבוהות למרות רמות BTU נמוכות יותר.

מבחינת עמידות המתקן, יש חשיבות לחומרים, עובי המתכות ואיכות החלקים, שממלאים תפקיד מרכזי שבאורך החיים של הגריל. אך יחד עם זאת ולמרות הכל, האלמנט העיקרי שקובע הוא רמת התחזוקה של המתקן. גם גריל הגז האיכותי והטוב ביותר, עשוי להחליד ולהתפורר במידה ולא יטופל נכון. הקפידו על ניקיון שוטף של רשתות הצלייה והחלקים המתכתיים שבאים במגע עם נוזלים ומזון, כסו אותו בכיסוי נכון, בעל אטימה מוחלטת למים ותקבלו את חבילת ההנאה המושלמת מהמוצר שרכשתם.