מזרונים

מזרונים

נמצאו 505 פריטים


מזרונים

פרמטרים רבים משפיעים על איכות השינה שלכם. מה שאתם לובשים, טמפרטורת חדר השינה, רעשים שונים ועוד. אך הפרמטר החשוב ביותר שלא תמיד נלקח בחשבון הוא איכות המזרון עליו אתם ישנים. למען האמת, האופן בו אתם מתעוררים בבוקר ומרגישים נינוחים ומוכנים לקראת היום הצפוי לכם, תלוי במידה רבה בגיל המזרון שלכם ובמצבו הנוכחי.

 

סימנים לכך שהגיע הזמן למזרון חדש

אם עברו שבע שנים מיום רכישת המזרון הנוכחי, הגיע הזמן לבדוק את מצבו בדי לוודא שהוא עדיין מעניק לכם את הנוחות והתמיכה שאתם זקוקים עבור שנת לילה טובה. מזרון טוב יסייע לשחרר את הלחץ מהמפרקים ומהגוף שלכם, ולא יגרום לכאב כלשהו בבוקר. ככל שהמזרון שלכם מתבגר, היכולות שלו לבצע את תפקדו פוחתת, והוא מאבד את היכולות שלו לדאוג לכם, כך שגם טיב השינה שלכם פוחת בהדרגה. תהליך שחיקת המזרון הוא כל כך איטי, וקשה מאוד להבחין בו באופן וויזואלי על המזרון, אך הגוף שלכם בהחלט יאותת לכם שמשהו לא בסדר. אם אתם קמים בבוקר מותשים, חשים אי נוחות במהלך השינה או מתחילים להרגיש כאבי גב או מפרקים, אין זה אומר באופן חד משמי שהגוף החל לבגוד בכם. במקום לרוץ לרופא, תבחנו קודם אם המזרון התיישן. פעולה זאת עשויה לחסוך הרבה בדיקות מיותרות.

 

כיצד למצוא את המזרון המושלם

כיום ישנו יש מגוון רחב של מזרנים, הזמינים בשילוב טכנולוגיות וחומרים שונים העונים על כל תקציב ומתאימים לכל הצרכים שלכם. זכרו שתהליך בחירת מזרון הינו מאוד אישי, כך שגם אם אתם כבר מוכנים להחליף את המזרן, ייתכן שלא תדעו מה אתם רוצים או מה אתה צריכים לחפש. אל דאגה. זה  בסדר גמור, לשם כך אתם מגיעים להתנסות במזרון בתצוגת החנות,  ולשם כך נמצאים יועצי שינה שישמחו לסייע לכם בבחירה. בסופו של דבר, רק אתם תדעו איזה סוג של מזרון מתאים לכם ומרגיש טוב ונכון לגוף שלכם. תחקרו את האפשרויות השונות העומדות לפניכם, ולאט לאט צמצמו את הרשימה עד שתגיעו לבחירה הנכונה עבורכם.

 

סוגי מזרונים עיקריים

מזרון קפיצים הינו המזרון הקלאסי והוא מכיל מערכת תמיכה של סלילי פלדה. גם כאן ניתן למצוא תת קטגוריות הכוללות שני סוגים שונים של מערכות קפיצים כשהראשון עשוי קפיצים המחוברים זה לזה ויוצרים יחידת תמיכה אחת, והשני עשוי קפיצים מבודדים, שכל אחד מהם עטוף בכיס נפרד שמתחבר לשורת קפיצים אחת, כאשר צורת הסלילים, עיצובם ומספרם, עשוי להשתנות ממזרון למזרון.

במזרון קפיצים, הסלילים נמצאים בתוך הליבה, ויתאר המזרון עטוף ומכוסה בחומרי ריפוד ועטיפה העשויים מחומרים פלסטיים מוקצפים כמו ספוג ופוליאוריטן בדחיסות משתנה, סיבי כותנה  ועוד. זכרו שככול  שמספר הקפיצים גבוה יותר, כך המזרון מעניק נקודות תמיכה רבות יותר, והמזרון נחשב לאורתופדי יותר ומסוגל לתמוך בגוף בצורה האולטימטיבית. ניתן למצוא גם מזרונים ללא קפיצים המכילים שכבת פילוטופ העשויה ממגוון חומרים כסיבים וקצף, המעניקה שכבת ריפוד נוספת התפור על חלקו העליון של המזרן, ומדמה תחושה מפנקת ונעימה של כריות שהונחו זו על גבי זו. סוג נוסף של מזרנים פופולריים ויסקו-אלסטיים אורתופדיים בטכנולוגיית קצף זיכרון בצפיפות גבוהה המעניקה למזרון את היכולת לקבל את צורת הגוף ותנוחת השינה של האדם השוכב על המזרון. כמו כן, מזרונים אלה מפזרים את הלחצים באופן נכון, ובכך מונעים את שקיעת המזרון, לצד יתרון בולט של מניעת התפתחות פצעי לחץ. עובדה זאת הופכת אותו לאידאלי עבור קשישים ובעלי בעיות אורתופדיות.