מקלחונים

מקלחונים

נמצאו 111 פריטים


מקלחונים

המגמות העכשוויות בעולם חדרי האמבטיה התרחקו מאוד מהימים בהם מקלחת מסורתית כללה אמבטיה ומעליה ראש מקלחת המוחזק בתוך מתקן מיוחד המיועד לכך, ובעצם נותן לנו הרגשה של מקלחון. המקלחונים המודרניים מתהדרים באסתטיקה גבוהה לצד פשטות עיצובית המתאפיינת בקווים נקיים, ויכולים להופיע בשני אופנים כשהראשון מיועד למי שחדר הרחצה שלו גדול מספיק ומאפשר תכנון של מעין "חדר מקלחון" המעניק מרחב תזוזה גדול יותר, והשני מקלחון פינתי מסורתי.

 

חדר מקלחון-עיצוב, בטיחות ויתרונות

המקלחונים נחשבים לבטיחותיים יותר מאמבטיה, כיוון שניתן להיכנס אליהם ללא מכשול בדרך ומבלי שתצטרכו לעשות פעולות מיותרות האופייניות לרחצה באמבטיה. חדר המקלחון אף מומלץ עבור משתמשים בכיסא גלגלים או אנשים המוגבלים בניידות, כיוון שהוא מבטל את הצורך בדלתות האופייניות במקלחון רגיל.

ניתן להפוך את חדר המקלחון לבטוח באופן כללי, על ידי הוספה של מושב בתוכו ומספר מעקות שישדרגו את הבטיחות עבור כל אחד. יחד עם זאת, אחד מחסרונותיו היותר בולטים של חדר זה, היא עלות יחסית גבוהה, כיוון שיש לרצף ולחפות באופן מלא את הקירות והרצפות. נסו להפוך את היתרון לחסרון בכך שתמצאו כאן הזדמנות טובה לשחק עם העיצוב ולשלב אלמנטים מודרניים עם דוגמאות גיאומטריות, חיפויי מוזאיקה צבעוניים ואפילו כאלה המכילים צורות וציורים פיגורטיביים. בתהליך החיפוי יש להעניק תשומת לב יתרה לאיטום ראוי ונכון, במטרה להתמודד בצורה הטובה ביותר עם זרימת המים ולאפשר לה לנוע ולהתנקז בחופשיות, ללא דליפות מיותרות.

פעולת האטימה מייקרת אף היא את עלות מקלחון זה, אך בסופו של דבר היא משתלמת, כיוון שהתוצאות נשמרות לאורך זמן ומעניקות הנאה מושלמת ללא פשרות.

 

מקלחונים פינתיים מסורתיים

מקלחונים אלה, נחשבים לאופציה חסכונית יותר וקלה להתקנה ויישום. מקלחונים אלה אידיאליים עבור חדרי אמבטיה קטנים מאוד, תוך שהיא מסייעת לנצל באופן מקסימלי את המרחב בחלל. ניתן להתקין סוג זה של מקלחון על גבי אגנית או ריצוף קיים, בהתאם להעדפתכם האישית. ניתן למצוא מקלחונים פינתיים במגוון עיצובים כמו: עיצוב מעוגל, מרובע, בעל דלתות הרמוניקה המעניק לדלתות פתיחה דמוית "אקורדיון.", מגוון סוגי זכוכיות כמו: זכוכית שקופה, חלבית, בעלת עיטורים חלקיים או מלאים ועוד. לא משנה במה תבחרו, הרי שתקבלו חווית רחצה קלה ופשוטה. גם במקלחון זה, ניתן להוסיף מגוון אביזרי בטיחות שיהפכו את הרחצה גם לבטוחה. ראשית השתמשו במשטח למניעת החלקה בסביבה רטובה. כמו כן השתמשו בזכוכית בטיחותית בלבד כמו זכוכית מחוסמת למשל, והקפידו שלפחות אחד מדלתות המקלחון תפתח לשני הכיוונים במקרה של מצב חירום. לשם כך, תוכלו לבחור גם בפתרון של דלתות הזהה, שעובדות על עקרון זהה. זכרו כי בארץ על פי חוק, כל מקלחון חייב להיות עשוי מזכוכית בטיחותית. הקפידו על כך בזמן הקנייה, וודאו שהמקלחון הפינתי שרכשתם, עומד בתו התקן הישראלי.

המקלחונים הפינתיים של ימינו קלים לניקוי, עשויים מפרופילים ייחודיים בעלי תכונת אל חלד,  ומלבד החיסכון במקום, הם גם מאפשרים לנצל באופן מקסימלי את האור הטבעי הודות לדלתות הזכוכית. כך תקבלו חדר אמבטיה מואר, נעים ובעל אשליה של חלל גדול יותר.

 

טיפים משותפים

אם תרצו להוסיף נגיעה יוקרתית בכל אחד מסוגי המקלחונים, החליפו את ראש המקלחת הסטנדרטי בראש מקלחת גשם, שיקפיצו כל מקלחת רגילה, למקלחת ספא משודרגת. כיום ניתן למצוא בארץ ובעולם, ראשי מקלחת שונים ומגוונים כמו ראש מקלחת המחליף אורות וצבעים, ראשים מווסתי טמפרטורה ואפילו ראשי מקלחת מפיצי ריח ומנגנים. הפרטים הקטנים יוצרים אפשרויות עיצוב בלתי מוגבלות, שהופכת את פעולת הרחצה לחוויה אמתית