מראות

מראות

נמצאו 127 פריטים


מראות

המראות לא שייכות באופן בלעדי לחדר האמבטיה או חדר השינה, למעשה יש להן מגוון רחב של שימושים בבית, והן תורמות לתחושה של חלל פתוח, משקפות אור, ותורמות לעיצוב החלל בכללותו. שימוש נכון במראות, יעניק ויעצים את האשליה של חלל גדול יותר, לכן חשוב לדעת כיצד לבחור, למקם ולשלב אותן, במטרה לצור עיצוב פנים שלא נכנע לתכתיבים של גודל.

חשוב לזכור שמראות, לא משקפות רק את האור, אלא גם את הסגנון העיצובי שלכם. מלבד הצורה והמיקום, עליכם לחשוב גם על המסגרת שלה כגורם מפתח המשמש כהצהרה עיצובית.
 

הצורה קובעת את המיקום

מראות מגיעות במגוון צורות וסגנונות. אם אתם לא בטוחים כיצד לתלות אותן, תמיד תוכל להשתמש בצורה שלהן כעוגן שינחה אתכם. לדוגמה, מראה בצורה של מלבן אנכי קלאסי, יכולה לשמש כתחליף לציור או יצירת אומנות, ובהתאם יש לתלות אותה מעל לרהיט ובאופן שיציג אותה כנקודת המוקד של החדר. ניתן לנהוג באופן דומה עבור מראה בצורת מלבן אופקי, שגם מתאים מאוד עבור חללים מאורכים ובלי הרבה רהיטים, כמו מבואה או קיר הכניסה למשל. מראות גדולות ועגולות ישמשו אף הן כנקודת מוקד בחלל, והן מצוינות עבור חללים הזקוקים לאובייקט מאחד ומקשר. מראות עגולות הן מאוד דרמטיות, במיוחד עם מתווספות להן מסגרות מוזהבות ומעוטרות. לכן, הן עשויות לגנוב את ההצגה לשאר הרהיטים. במידה ותרצו להשתמש במראה מסוג זה, רצוי להשקיע בריהוט שקט וסולידי, ולהעניק למראה את הכבוד הראוי לה. אם תרצו להשתמש במראה עגולה וגדולה ובכל זאת לשמור על מראה יותר רגוע, שיקי ונונשלנטי, השתמשו במראה ללא מסגרת כלל. לעומת זאת, מראות עגולות וקטנות, הן סוג של פתרון קסם בעיצוב פנים, וניתן לתלות אותן כמעט בכל מקום, תוך שמירה על מינון הגיוני.

בכדי ליצור אווירה מרוממת ומשמחת בחלל, תלו מראה בצורת שמש. מראה זאת מדגישה את הרהיטים בחלל ומעצימה את נוכחותם. אם תרצו לשבור את המונוטוניות של חלל מרובע, השתמשו במראה אובלית, המכניסה הצהרה עיצובית ואלגנטית למרחב ותראה נהדר גם במבואת הכניסה. מראה נוספת שתקפיץ את המראה של חלל הכניסה, היא מראת רצפה גבוהה הנשענות על מעמד ואפילו על הקיר. מראה זאת, אף יכולה להפיח חיים בפינות לא מנוצלות של החדר.

מראה מלבנית הסגורה בקשת בחלקה העליון, תעניק למרחב תחושת וינטג', ומשמשת כאלמנט ארכיטקטוני בחלל, ותתאים מאוד עבור חדר האמבטיה, הסלון או המבואה.

 

השתקפות ואשליה

אחד התפקידים החשובים ביותר של מראות הוא לשקף את האור הטבעי והמלאכותי שבחדר. בכך היא מצליחה להפוך את פנים החדר לבהיר יותר ומעניקה אשליה של חלל פתוח ומרווח יותר. למראות יש תפקיד משמעותי ביותר בעיצוב פנים, לכן לא כדאי להניח אותן באופן אקראי ברחבי הבית, בכדי שלא ייווצר מצב בו הן משקפות דברים שאיננו רוצים לראות כפול, כמו כיסא שעליו מבולגנים בגדים בלתי מקופלים. המיקום האידאלי עבור המראות בבית, הוא כמובן מול חלון ממנו ניבט נוף יפה ואור טבעי בשפע. אך גם מקור אור מלאכותי בהחלט יעשה את העבודה.

אשליית המרחב באמצעות מראות, יכולה להתקיים גם בחללי הביניים ובמעברים. כך למשל שימוש במראות אופקיות בגרם מדרגות או בכניסה צרה יכולים להרחיב את האזור וליצור זרימה טובה יותר מחדר אחד לאחר. מראה טובה ואיכותית, עשויה לתעתע את העין והמוח ולגרום לנו לחשוב שלמעשה היא איננה שם. אם יש לכם אפשרות, צפו קיר שלם במראה. לא רק שהחלל יוכפל, הרי שתקבלו אובייקט עיצובי בלתי שגרתי.