ספות

ספות

נמצאו 1707 פריטים


ספות

הספה היא בדרך כלל הרהיט הגדול ביותר בסלון הבית. קניית ספה חדשה כרוכה בהשקעה רבה, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה כספית. לכן, חשוב לבחור את הספה המתאימה יותר לצורכיכם ולחלל ובאופן שיארגן את החלל ויאגד אותו. בשל כך עליכם לדעת את מגבלות הגדול של הסלון שלכם, ולהכיר סגנונות העיצוב העיקריים בעולם הספות.

לפני הקנייה, מומלץ לבקר בכמה שיותר רשתות למכירת רהיטים ולראות בעצמכם את המבחר. כמו כן, תוכלו להתרשם מסוג הבד, מרקמו והטקסטורה שלו, לצד בדיקת פונקציות חשובות כמו נוחות, ניידות ועוד.

המדריך הבא יסייע לכם בתהליך וילמד אתכם מהם הכללים העיקריים שצריך לדעת לפני הקנייה.

נוחות, מחיר וסגנון

ראשית עליכם לבדוק את נוחות הספה, בהתאם לפונקציה אותה היא משרתת. אם הספה תמוקם בחדר המשפחה או בחדר הטלוויזיה, הקיפו לרכוש ספה בעלת משענות ידיים נמוכות שיאפשרו לכם להתכרבל בנוחות. אם הספה תמוקם בסלון או בחלל בו אתם מארחים הרבה, הקפידו לבחור בספה בעלת משענות יד גבוהות, המאפשרות לכם ולאורחים להישען עליהם בנוחות ובבטחה. כמו כן תוכלו לבחור במשענות יד רחבות, המעניקות מרחב ישיבה נוסף. בכדי להבטיח את איכות הספה, בדקו את המחיר שלה. אל תתפתו למחירים נמוכים מדי המעידים פעמים רבות על טיב חומרים ירוד שבעתיד יגרום לכם לקנות ספה חדשה הרבה יותר מהר ממה שחשבתם, כך שהחיסכון למעשה איננו אמתי.

מבחינת הריפוד תוכלו לבחור במגוון אופציות כמו בדים טבעיים, סינטטיים, עור, זמש אלקנטרה ועוד. כאשר לכל ריפוד היתרונות והחסרונות שלו. בדים טבעיים לדוגמה, יעניקו תחושה רכה ומראה איכותי, אולם דרגת השחיקה שלהם גבוה ומהירה, והם פחות מומלצים עבור בתים עם ילדים קטנים או חיות. הבדים הסינטטיים מעניקים חופש פעולה רחב יותר מבחינת העמידות ואפשרויות הניקיון, הם מציעים מגוון צבעים ומרקמים ונחשבים לאופציה פופולרית. ריפוד העור, נחשב לריפוד האולטימטיבי עבור ספות. הם רכים ונעימים ומעניקים עמידות לצד יכולת ניקוי גבוהה, תחזוקה מינימלית (מריחת תחליב מרכך עור מדי כמה חודשים) והענקת תחושה יוקרתית לספה. יחד עם זאת מחיר ספות עור גבוה מאוד יחסית לשאר.

בכל הנוגע למראה הספה וסגנונה, השתדלו להתרחק מעיצובים נועזים או "אופנתיים" מדי. צבעים בוהקים, טקסטורות ודוגמאות נוטים להימאס על העין לאורך זמן, דבר שיוביל אתכם לבצע שינוי נוסך ולרכוש ספות חדשות. לכן, עדיף להיצמד לדגמים בעלי צורות קלאסיות, קווים נקיים וצבעים ניטרליים, שיאפשרו לכם  להיות גמישים בעיצוב ובשינויים שתרצו לבצע עם השנים.  תוכלו "לחדש" את הספה באמצעות כריות, שטיחים ואביזרי נוי שונים, כאשר הספה הבסיסית נשארת קלאסית ועל זמנית.

 

רכישה ספות באופן מקוון

כשמדובר בקניית ספות, המצב האידיאלי הוא כמובן להתנסות בעצמכם. אולם, אם אין לכם אפשרות לצאת לשטח, תוכלו לבצע מחקר מרחוק. כאשר מצאתם את הדגם שתרצו לקנות, צרו קשר עם יצרן הספות ובקשו ממנו לשלוח לכם דגימת בד, בעזרתה תוכלו להדוק את איכות הבד, עמידותו לכתמים ולניקיון. אל תשכחו לבדוק את המידות כאשר אתם קונים ברשת, והקפידו על תקופת אחריות טובה לצד אופציית החלפה או החזרה של הספות במידה ויש צורך. כמו כן בצעו בדיקה של שרות הלקוחות לפני הרכישה, במטרה להיות בטוחים שיש עם מי לדבר והמקום אמין.

השתמשו בחוכמת ההמונים. היתרון הגדול ברכישה ברשת הוא היכולת לקרוא ביקורות של אנשים שרכשו את המוצר לפניכם. ביקורות אלה שמופיעות בדרך כלל בתחתית העמוד, יסייעו לכם לעמוד על היתרונות והחסרונות של הספה ואף לכוון אתכם לספה הנכונה.