ערסלים / נדנדות

ערסלים / נדנדות

נמצאו 59 פריטים


ערסל

ערסלים הפכו לציוד חובה עבור הנופשים בחיק הטבע שבאמת רוצים להתחבר לחוויה. לאחרונה אף חלה עלייה מרשימה ברכישת ערסלים, והמראה של ערסל צבעוני המתוח בין שני עצים, הפך להיות מאוד פופולרי בנוף של ארצנו. אז אם אתם רוכשים ערסל בשביל להירגע ותפוס שלווה או בשביל לשדרג את חווית השינה מתחת לכוכבים, חשוב שתרכשו את המוצר המתאים לכם ביותר.

 

רכישת ערסל-כללי אצבע לקניה נבונה

מידת הערסל חשובה מאוד לנוחות האישית שלכם. הערסלים המצויים בשוק מגיעים במידת יחיד או זוגי. רבים נוטים לבחור במידה הזוגית, לאו דווקא מכיוון שיש להם פרטנר לבלות אתו בתוך הערסל, אלא בעיקר בגלל תחושת המרחב המפנק שהיא מציעה. פקטור נוסף שיש לבחון הוא עמידות הערסל וטווח נשיאת המשקל המקסימלי שלו. המבחר שקיים היום בעולם הערסלים מציע סטנדרטים גבוהים מאוד שיתאימו לכל אחד, החל מתרמילאים, טיולי מחנאות או ערסל גינה עבור המשתמש הביתי. הטכנולוגיות של ימינו הביאו למגוון ערסלים מבדים קשיחים ועמידים, אך נעימים למגע, המסוגלים לשאת משקל רב מבלי לכרוע תחת העומס. בנוסף תצטרכו לרכוש גם מערכת עיגון טובה הכוללת רצועות וטבעות אבטחה העומדות במשקלים כבדים, שבלעדיהן, לא משנה כמה הערסל עמיד וחזק, לא ניתן להבטיח שלא תפלו במהלך השינה. לכן, השקיעו במערבת עיגון איכותית, טיבה חשוב בדיוק כמו ערסל איכותי. כמו כן, תוכלו להצטייד בכיסויי נגד גשם ונגד חרקים, שמשדרג פלאים את חווית השינה באוויר הפתוח.

 

ערסל יחיד או זוגי? יתרונות וחסרונות, וטיפ לחיים קלים

רוב הערסלים במידת יחיד, מגיעים ברוחב של 1.20 מ' עד 1.50 מ'. ככל שהערסל יותר רחב, כך הוא יותר כבד לנשיאה. ערסלים אלה, יכולים לשאת משקל של עד 180 ק"ג, כאשר ערסלים בדגם לייט ואולטרה לייט, יכולים לשאת כ-120 ק"ג. לכן, הבחירה בערסל במידת יחיד, עדיפה עבור תרמילאים הנמצאים בשטח זמן רב ונושאים את כל הציוד על הגב. יש לזכור כי למרות הקומפקטיות, קיים חסרון משמעותי בערסל במידת יחיד, כיוון שהוא מעניק חווית השתרעות דחוסה ושינה פחות מרווחת. ערסלים זוגיים מצד שני, מגיעים ברחוב של מעל ל-1.50 מ' ועד 1.80 מ', ומשפרים את נוחות השינה, ומאפשרים לשני אנשים לשהות באותו ערסל מבלי לחוש צפיפות או דוחק. כמו כן, הם יכולים לשאת משקל של עד 230 ק"ג, ובדגמי הלייט והאולטרה לייט, עד 225 ק"ג. אורך הערסל פחות חשוב מרוחבו, אולם יש לוודא כי הערסל שרכשתם יהיה ארוך כבחצי מטר מהגובה המקורי שלכם. רוב הערסלים הקיימים בימינו מתאימם לגובה של רוב האוכלוסייה.

מי שמסתבך עם עיגון הערסל לעצים, יכול לרכוש ערסל התלוי על  מעמד מיוחד, עשוי שתי קורות עץ או מתכת, שעליו ניתן להרכיב ולפרק את הערסל בכל פעם שתרצו. מיומנות בקשירת קשרים בחבלים, לא נדרשת כלל ואין צורך למדוד את המרחק בין נקודות העיגון. מלבד ליתרון בולט זה, תוכלו גם להעביר את הערסל שלכם לכל מקום שתרצו מסביב לבית או בגינה, ואפילו תוכלו להכניס אותו הביתה במידה ומזג האוויר לא מאפשר ליהנות מהערסל בחוץ. ניידות הערסל היא יתרון גדול, והודות לכך שמעמדים אלה עשויים מחומרים קלים אך עמידים, הופכת את פעולת ההזזה לפשוטה מאוד. יחד עם זאת, ולמרות שמעמדי הערסלים עשויים מחומרים קלים, יתכן מאוד והם יהיו יחסית גדולי  ממדים, וכבדים מדי בשביל להביא אותם לשטח למטרות קמפינג, במיוחד אם אתם מתכוונים להיות ניידים ולבצע טיולי הליכה כאשר כל הציוד עליכם.