שולחן אוכל

שולחן אוכל

נמצאו 482 פריטים


שולחן אוכל

מלבד לסלון, פינת האוכל, ובעיקר שולחן האוכל, יהיה האובייקט השימושי ביותר בביתכם, בו תארחו חברים ובני משפחה רבים. שולחן אוכל נכון, יכול להגדיר את האווירה של אזור האוכל כולו, ולהפוך אותו למקום נעים ומסוגנן, בהתאם להעדפות העיצוב שלכם. ברשתות השיווק קיימים מאות עיצובים של שולחנות אוכל, הגדירו לעצמכם מה הסגנון המועדף עליכם או הכיוון הכללי של המראה שתרצו לקבל בחלל, במטרה להקל עליכם את מלאכת החיפוש ולאפשר לכם להתמקד בצורה המיטבית.

 

שולחן אוכל - צורות, גדלים והתאמה למרחב

הצעד הראשון בהתאמת שולחן אוכל לביתכם הוא הבנה מעמיקה של החלל וכיצד לאבזר אותו מבלי לפגוע בתחושת המרחב שבו. לכן, יש לבחור בשולחן אוכל המעניק מרחב תנועה סביר מסביב לשולחן, ומאפשר לנמצאים לשבת בנוחות. כמו כן, יש לוודא כי השולחן מאפשר לנוכחים להזיז את הכיסא אחורה מבלי לפגוע בקיר שמאחוריו. לאחר מכן, הביטו בחלל והגדירו את צורתו, שולחנות אוכל מסוימים נראים טוב יותר עבור חללים בצורות וגדלים שונים. כך לדוגמה, שולחנות אוכל מלבניים ומאורכים יעבדו טוב יותר בחללים צרים וארוכים. רוב פינות האוכל בארץ ממוקמות במרחב מרובע או מלבני, המאפשר לחסוך במקום, על ידי העמדת  שולחן האוכל בפינה או קרוב מאוד לקיר, כך שרק צד אחד שלו בשימוש כשאין הרבה אורחים.

שולחנות אוכל עגולים, מתאימים לחללים קטנים, צרים או וצפופים, מכיוון שהם יכולים להכיל סביבם מספר רב של אנשים. יתרה מכך, במידה ומתווספים אורחים ברגע האחרון, תמיד תוכלו לדחוס עוד כיסא או שניים מבלי לגרום לחלל להרגיש חנוק או צפוף. כמו כן שולחנות אוכל עגולים, נחשבים לשולחנות האידאליים מכיוון שהם מאפשרים לנהל שיחה קולחת בין כל האורחים. כל אחד יכול לראות את השני ללא בעיה, ונוצרת אינטראקציה חשובה בין כולם, והאווירה הפכת ליותר נעימה, חמה ומסבירת פנים. שולחנות אלה אף יכולים לשמש כהצהרה עיצובית במידה והם כוללים בסיס או מעמד מסוגנן העשוי מעץ או מתכות שונות, כאשר שתי האפשרויות הנפוצות הן בסיס מאסיבי ועבה בעל רגל אחת, או בסיס בעל 4 רגליים.

 

חסכון במקום ומגוון חומרים - שולחן אוכל

היבט נוסף שיש לשקול בעת בחירת שולחן אוכל חדש הוא סוגי החומרים מהם יהיה עשוי. ניתן לבחור בחומר אחד או לשלב בין שני חומרים במטרה לקבל מראה מודרני או עכשווי. שולחן אוכל הכולל חלק עליון עשוי זכוכית, יצור אשליה של חלל גדול  ומרווח יותר, מכיוון שחומר זה גורם לאור להשתקף דרכו. כתוצאה מכך נוצרת תחושה של חלל קליל, בעל זרימה ואנרגיות טובות. שולחן מעץ מלא, לעומת זאת, תמיד יראה קלאסי והוא בעל נוכחות עיצובית וקסם שלעולם לא יאבד מהרלוונטיות שלו. שולחן האוכל שתרכשו, אינו שלם ללא כיסאות שיהפכו אותו לאובייקט אירוח מושלם. אין חובה להתאים את הכיסאות לסוג השולחן אך חובה להתאים אותם לסגנון ולהלך הרוח של העיצוב הכללי של פינת האוכל. כך למשל ניתן לשדך לשולחן אוכל מעץ מלא, כיסאות העשויים מעץ פשוט ונקי, או לחליפין, כיסאות מרופדים בבד או עור, המעניקים חוויה וויזואלית מרתקת ונוחות מקסימלית ומפנקת.

במידה והבית שלכם קטן, ואתם מצד אחד מוגבלים מאוד במקום, ומצד שני מאוד אוהבים לארח, תוכלו לרכוש שולחן אוכל נפתח או כזה הכולל אפשרויות הרחבה, כך תוכלו בקלות להפוך שולחן אוכל סטנדרטי של 4 מושבים, לשולחן גדול ורחב המכיל מקום ל-6 ואף ל-8 אנשים. שולחנות אלה מגיעים במגוון עיצובים ושילובי חומרים, והם נחשבים לפתרון אידאלי, פרקטי וחסכוני במקום.