שטיחים

שטיחים

נמצאו 355 פריטים


שטיחים

שטיחים הם תוספת מעניינת לכל חלל, ובשנה הקרובה הם אף עושים קאמבק, הודות לטכנולוגיות הייצור העדכניות ביותר שהופכות אותם למגוונים, רכים ועמידים יותר מתמיד. אם בעבר, השטיחים הפופולריים ביותר היו אלה בגוונים ניטרליים, הרי שהיום, הסגנונות החדשים זמינים בהיצע רחב של צבעים, דוגמאות ואורנמנטים רבגוניים התופסים את העין. יתרה מכך, שיטות הייצור המתקדמות הופכות את השטיחים לקלים לניקוי, אינם מפיצים ריחות בלתי נעימים ועמידים לאורך שנים.

כיצד בוחרים את השטיח הנכון? המשימה בהחלט איננה פשוטה. ההיצע רב, מבחר הסגנונות עשיר והחומרים מהם עשוי השטיח מגוונים בהתאם. יש שטיחים הדורשים תחזוקה עדינה וקפדנית, ועולים בהתאם, לעומת שטיחים פחות רגישים ובעלי מחר שפוי. לכן, חשוב שתתאימו את השטיח הנכון אליכם ולסגנון החיים שלכם. המדריך הבא יסייע לכם במשימה ויעניק לכם את כללי האצבע בדרך לשטיח המתאים ביותר בעבורכם.

קנה מידה  של השטיח והתאמה לחלל

לפני שתלכו לקנות את השטיח זכרו כי הפרטים הקטנים חשובים. בכדי שיתאימו לכם את השטיח המדויק ביותר, יידו את המוכר שמולכם אם יש לכם חיות בבית, לאיזה חדר יותאם השטיח והאם יש גישה ישירה מהחוץ, וכמובן מהו אופי התנועה בחדר. מידע זה נחוץ ביותר לתהליך, ויסייע רבות לענות על דרישותיכם.

כמו כן, בצעו מדידות לשטח המיועד לשטיח. לכל חלל יש תוכנית שונה ומידות שונות בהתאם. לכן רצוי מאוד לדעת את מגבלות המרחב בטרם תרכשו את השטיח, ובמקביל החליטו מה גדול השטיח שתרצו. תוכלו לבחור בשטיח שיכסה את כל שטח הריצוף, שטיח הנמצא במרכז החדר ומשאיר סביבו רצפות חשופות, ועוד. סמן בדמיונכם את הרצפה ואת גבולות השטיח הרצוי. בנוסף תמדדו את מידות המקסימום של החלל, כלומר, מהו השטח הגדול והקטן ביותר. המידע יסייע לכם בהמשך, כיוון שיש עיצובים שהולמים את החלל כאשר הם מגיעים בקנה מידה גדול, לעומת הדפסים וטקסטורות שעדיף להכניס לחלל בקנה מידה קטן כדי שלא ישתלטו על העין והמרחב. קחו בחשבון את מיקום הרהיטים בחלל. בין שמדובר במיטות, ארונות, שולחנות ועוד. דמיינו את העיצוב הסופי בשילוב השטיח והריהוט ובכך תקצרו לעצמכם את תהליך התאמת השטיח. זכרו כי המטרה העיקרית היא לבחור את גודל וצורת השטיח הנכונים ביותר עבור החדר המיועד ביחס לשימוש.

שטיחים - חומרים וסגנונות

שטיחים נחשבים לפריט עיצובי לכל דבר בחדר. לכן, הקדישו מחשבה לקו המנחה בתכנון המרחב כולו. התאימו את השטיח לנושא או הסגנון שנבחר, ובכך תבטחו שישתלב בצורה מושלמת בתוך הקונספט שבחרתם. בנוסף, זכרו שהיצע השטיחים הוא רחב מאוד. לכן רצוי לצמצם את החיפוש שלכם בהתבסס על נושא עיצובי, צבע, מרקם, טקסטורה, חומרים ועוד. מעבר לתפקידו הפונקציונאלי, השטיח מגדיר את החלל. לכן, עליכם להחליט איזה אווירה תרצו לצור בחדר. וינטג', מודרני, עכשווי? הכל אפשרי והשמים הם הגבול.

שטיחים מגיעים במגוון סגנונות, כאשר המסורתיים יותר מתאפיינים על ידי הדפסים אוריינטליים, פרסיים, אפריקניים ושבטיים ואורנמנטים של העולם הישן, לצד תבניות מורכבות בעלות גבולות פרחוניים או גיאומטריים, ואלמנט מרכזי מרכז בקנה מידה גדול מאוד, בכל עם דפוסים פרחוניים הנפתחים כלפי חוץ.

שטיחים עכשוויים לעומת זאת, מתאפיינים בדוגמאות יותר מודרניות הבולטות בצבעים מלאי חיים, המתאימים לעיצוב פנים של ימינו.

ייצור השטיחים בעידן הנוכחי, מתבצע הן במכונה והן בעבודת יד בטכניקה של אריגת סיבים ובאופן שהופך אותם לעמידים לאורך שנים. הסיבים העיקריים בהם נעשה שימוש במלאכת האריגה, נע בין סיבים סינטטיים כמו פוליפרופילן, לסיבים טבעיים כמו צמר מלא, פשתן, כותנה ועוד.