שידות

שידות

נמצאו 344 פריטים


שידות

שידה היא רהיט רב תכליתי ורב שימושי, שיכול להופיע כאובייקט צר וגבוה בעל מגירות רבות אחת על גבי השנייה, או אובייקט נמוך ורחב בעל מגירות המסודרות זו לצד זו. היא יכולה להיות קטנה מספיק כדי לשמש כשידת לילה לצד המיטה או גדולה מספיק כדי לאחסן את כל הבגדים שלכם, ממש כמו ארון. לעיתים אף ניתן למקם עליה את הטלוויזיה, כך שתקבלו פתרון מושלם עבור חדר השינה או חדר הילדים.

 

שידה אחת, מגוון שימושים

שידות לסוגיהן, עשויות לשמש למטרה דקורטיבית לצד שילוב של חלל אחסון נוסף בכל מקום שתזדקקו לו. לא משנה כמה מגירות יש לשידה, הן יכולות להכיל ולהסתיר מגוון רחב של חפצים יומיומיים, פיצ'יפקס וכל דבר העולה על רוחכם, ובכך היא שומרת על חלל מאורגן ונקי יותר. גם החלק העליון של השידה שימושי ביותר, ומאפשר לכם להניח עליו עציצים, תמונות, מזכרות שקניתם בטיולים מרחבי העולם, פסלים, גופי תאורה, ספרים ועוד.

כאשר אתם רוכשים שידה חדשה לבית, הקפידו להיצמד לעיצוב הכללי של החדר. לדוגמה, אם החלל בסגנון כפרי, בחרו שידה מעץ מלא וחשוף, במראה בלתי מעובד, או קווים נקיים ומלוטשים עבור שידה במראה עכשווי. לא משנה באיזה סגנון תבחרו, הרי שהשידה תשרת אתכם לאורך שנים רבות, ובהתאם לתקופות, תוכלו למקם אותה באזורים שונים בבית ובהתאם לצרכים המשתנים. תוכלו להשתמש בשידה גם לחללים נוספים בבית כמו מבואת הכניסה. השידה יכולה לשמש כמקום אחסון למפתחות, צעיפים, דברי דואר, כסף קטן ועוד. תוכלו להקצות מגירה אישית לכל בן משפחה, בה יארגן כל אחד את חפציו לפי ראות עיניו. כך גם תצרו מרחב פרטי לכל אחד מבני הבית.

 

ממדים ומקום הצבת השידה

החומרים מהם עשויות השידות הם בדרך כלל עץ מלא או תחליפי עץ כמו סיבית או לוחות מלמין, כך שתוכלו לבחור בין שידה מאסיבית וכבדה, לשידה קלילה וניידת בקלות רבה יוותר. גם גובה השידה הינו מרכיב חשוב העשוי להשפיע על נוחיות השימוש, מפני שהוא זה שקובע אם תהיה לכם גישה קלה וזמינה לשידה ובעיקר למגירותיה העליונות. שידה גבוהה למשל, תתאים לחדר שינה בעל תקרה גבוהה, ואף תמשוך את תשומת הלב ליחסי הגודל בחלל. שידה נמוכה או קומפקטית לעומת זאת, תהיה מושלמת עבור חדרים קטנים או חללים צרים. לשידות קומפקטיות יש יתרון רב בכך שהן חסכוניות במקום ומעניקות פתרון אחסון אלגנטי שלא בא על חשבון הממדים.

שידה נמוכה בעלת שתי מגירות ואפילו חלל פתוח עם מדף אמצעי, תשתלב היטב לצד המיטה ותשמש כמעיין שולחן קטן עליו תוכלו להניח מנורת לילה, ספר וכל מיני חפצים אישיים. אם יש לכם חדר שינה גדול המצויד בחדר ארונות, תוכלו להציב בו שידה שתשמש לאחסון ותצוגה של תכשיטים, צעיפים ופרטי לבוש שלא תופסים הרבה מקום.

שימוש בשידות הינו אידאלי גם עבור חדרי ילדים, ונחשב לפתרון טוב לארגון המרחב שלהם. החלוקה למגירות, מאפשרת לכם להקצות מגירה נפרדת לכל פריט, כמו מגירת ספרים/ משחקי קופסא/ צבעים וציוד אומנות ועוד. כאשר לכל דבר יש את המקום שלו, החדר נשאר מסודר, והצעצועים וחפצי הילד נשארים נגישים וזמינים בעבורו.

במידה ויש לכם תינוק, תוכלו להשתמש בשידת ההחתלה הן להחלפת חיתולים והן לאחסון נוח של בגדי הפעוט, מגבות וכל מה שחשוב שיהיה בהישג ידיכם בזמן פעולת ההלבשה וההחתלה. גם לאחר שהתינוק גדל, תוכלו להסב את השידה לרהיט במראה בוגר יותר על ידי צביעה, הרכבת ידיות חדשות ויוד.