עיצוב חדר אמבטיה

חדר רחצה

נמצאו 336 פרויקטים

Intério

336+ תמונות ורעיונות לעיצוב חדר רחצה בכל סגנון

קרמיקה עם טקסטורה בגווני חום בהיר לצפייה בתמונות

גולשים אשר הגיעו לעמוד זה התעניינו גם בעמודים הבאים:
עיצוב מטבחים  עיצוב חדרי ילדים  עיצוב סלון  עיצוב חדר הורים  

 

עיצוב חדר רחצה

חדר הרחצה הוא המקום שלנו להתנקות, להרגע, להטהר. אמנם זה אחד החדרים הקטנים בבית, אבל לא כדאי לוותר על עיצובו - חדר אמבטיה מפנק יגרום לכם להרגיש כאילו אתם בביקור יומי בספא.

איך לתכנן את חדר הרחצה?

התכנון תלוי בגודל החלל ובכלים הסניטריים שאתם רוצים למקם בו. חישבו מה מתאים למשפחה שלכם – האם דרושה לכם אמבטיה או שמקלחון מספיק? האם אתם צריכים כיור אחד או ששני כיורים יקלו עליכם את הלחץ להתארגן בבוקר?

לאחר שבחרתם את הכלים חישבו איך למקם אותם. אם החדר ריבועי וקטן הסכמה המומלצת היא מקלחון בפינה המרוחקת מדלת הכניסה לחדר כשבצד אחד של המקלחון אסלה ובצד השני ארון כיור. אם החדר מלבני וקטן מקמו את דלת הכניסה באמצע, בצד אחד מקלחון ובצד השני אסלה. באמצע ביניהם יהיה הכיור. בחדרים גדולים יותר אפשר למקם אמבטיה או ג'קוזי וארון כיור רחב, עם כיור או שניים, שכולל הרבה מקום אחסון.

כדי לייצר חדר אמבטיה נוח ומפנק, נסו ליצור מקום יעודי לכל החפצים בהם אתם משתמשים; כך תוכלו לשמור על חדר רחצה מסודר שנעים להכנס אליו. באזור המקלחון או האמבטיה כדאי לבנות מדף או נישה להנחת בקבוקי השמפו והסבון. אם יש לכם ילדים קטנים, נסו למקם מדף בגובה האמבטיה לכל צעצועי האמבטיה. הקצו מקום לנייר טואלט ליד האסלה. נייר טואלט רזרבי יכול להיות ממוקם בנישה ליד האסלה. הגדירו מקום לתליית מגבות ולכביסה המלוכלכת, שיכולה להיות בסל כביסה או במגירה בארון.

איך לתכנן תאורה בחדר אמבטיה?

צרכי התאורה בחדרי רחצה יכולים להיות שונים בסיטואציות שונות - לפעמים נרצה תאורה חזקה כדי להתאפר או להתגלח ולפעמים תאורה חלשה כדי לעשות אמבטיה מפנקת בערב. מומלץ להשתמש במנורה עם עמעם (דימר) או למקם שני גופי תאורה – אחד חזק באזור המראה ושני חלש יותר שניתן להדליק בנפרד.

אלו חומרים לבחור לחדר הרחצה?

יש לא מעט חומרים, כלים סניטריים ואביזרים שעליכם לבחור בתכנון חדר רחצה. מומלץ להכין רשימה מראש כדי להגיע מוכנים לחנויות.

ריצוף: חשבו את שטח הרצפה (צריך להחסיר את השטח עליו תמוקם האמבטיה כי הוא לא ירוצף) והוסיפו 15% לפחת. יש לרצף את חדר האמבטיה בריצוף נגד החלקה (אנטי-סליפ) כדי למנוע תאונות. מומלץ לבחור אריח בצבע לא כהה מאוד ולא בהיר מאוד, כדי שלכלוך ואבנית לא יבלטו עליו.

חיפוי: היום מקובל לחפות את קירות חדר הרחצה בגבהים משתנים – בתוך המקלחון או האמבטיה החיפוי יגיע לגובה 200-220 ס"מ, ובשאר האזורים לגובה 100-120 ס"מ. אפשרות נוספת היא לחפות את האזורים הלא רטובים בפאנל בלבד ולטייח את הקיר בטיח מינרלי עמיד למים. המראה המתקבל יהיה חם וכפרי. גם כאן חשבו את שטח החיפוי והוסיפו 15-20% נוספים לפחת.

אמבטיה: בחרו את הגודל בהתאם לגודל חדר הרחצה והצרכים שלכם. אם אתם אוהבים לעשות אמבטיה או שיש לכם ילדים קטנים ותרצו לרחוץ אותם יחד, מומלץ לבחור אמבטיה באורך 170 ס"מ לפחות. לגבי הרוחב, חפשו אמבטיה שהשטח הפנימי שלה רחב ככל האפשר.

אסלה: תצטרכו לבחור בין אסלה תלויה עם מיכל הדחה נסתר לאסלת מונובלוק (מיכל ההדחה יושב על האסלה וגלוי). היתרונות של אסלה תלויה הם המראה הנקי והיכולות לשטוף את הרצפה שמתחתיה. חסרונה הוא העלות הגבוהה יותר.

כיור: הכיורים מתחלקים לשתי קטגוריות עיקריות: כיור מונח שממוקם על משטח הארון, וכיור שקוע שממוקם בתוך המשטח. הכיור המונח לרוב נראה מעוצב יותר אבל הוא מחייב ארון נמוך יותר, כלומר עם פחות שטח אחסון ובגובה פחות נוח להניח עליו דברים. יש להתאים את גודל הכיור לארון הכיור.

ברזים לחדר אמבטיה: אנו מבדילים בין ברזים לכיור וברזים למקלחון / אמבטיה.

לכיור - בחרו בין ברז פרח, היוצא מהמשטח, לברז קיר. ברז קיר מומלץ לאנשים עם כאבי גב. יש לוודא שהקבלן מתקין אותו בדיוק במיקום הדרוש כך שיהיה מעל מרכז הכיור, שכן אין אפשרות להזיזו (בניגוד לברז פרח שבו יש למתקין אפשרות לגמישות במיקום הברז).

למקלחון/אמבטיה יש לבחור ברז שנקרא אינטרפוץ. אינטרפוץ 3 דרך מתאים למקלחון – הוא כולל ברז שמותקן בקיר עם יציאה למים חמים וקרים. בנוסף אליו תצטרכו לקנות מוט טוש שתתלו על הקיר. אינטרפוץ 4 דרך מתאים למקלחון אם רוצים גם ראש טוש קבוע שתלוי מהקיר או מהתקרה וגם ראש טוש נייד. אם בחרתם באמבטיה תצטרכו אינטרפוץ 4 דרך שיאפשר לכם לנתב את המים לטוש או לפיית מילוי שנמצאת בתוך האמבטיה.

ארון כיור: רוב חנויות הכלים הסניטריים מציעות גם ארונות כיור מוכנים, עם משטח וכיור בנוי בתוכו. ודאו שהארון שאתם בוחרים תואם את המקום שהקציתם לו בחדר האמבטיה שלכם מבחינת רוחבו ועומקו. כדי לקבל התאמה מושלמת לצרכים שלכם ולגודל החדר, ניתן לתכנן ארון ולהזמין מנגר. עשו רשימה של כל הדברים שאתם רוצים לאחסן בארון הזה – מגבות, נייר טואלט, קוסמטיקה, מגירת כביסה וכד', והקצו מקום לכל פריט. מומלץ שארון חדר הרחצה יהיה בנוי מסנדויץ' – פלטות עץ דקות המודבקות זו לזו – שהוא חומר עמיד למים.

מקלחון / אמבטיון: בדומה למקלחון, האמבטיון הוא מחיצת זכוכית שחוסמת חלקית את האמבטיה למניעת התזת מים. בחרו בין זכוכית שקופה לחלבית וודאו שהזכוכית מחוסמת. על זכוכית חלבית פחות רואים כתמי אבנית.

אביזרים: לבסוף בחרו מתלים לנייר הטואלט ולמגבות.

איך לעצב את חדר האמבטיה?

בדומה לעיצוב של חדרים אחרים בבית, המבחר בחנויות הוא עצום ומבלבל. כדי להתמקד, הסתכלו מראש בתמונות להשראה ושמרו תמונות של חדרי רחצה שאתם אוהבים. נסו להגיע מוכנים לחנות עם סגנון וצבעים מועדפים, אבל שמרו על ראש פתוח למקרה שתתקלו בפריטים שיקרצו לכם יותר.

לעיצוב חדר רחצה בסגנון כפרי בחרו ארון עם חזיתות מילואה (החלק האמצעי שקוע), ידיות ברזל, ריצוף דמוי אבן וחיפוי בהנחת חומה (בריקס).

לעיצוב חדר רחצה בסגנון מודרני בחרו ארון בקווים נקיים עם ידיות אינטגרליות או ידיות מנירוסטה. חיפוי לבן או אפור וריצוף אפור ישלימו את המראה.

לעיצוב חדר רחצה בסגנון אקלקטי שלבו פרטי וינטאז' עם פריטים מודרניים ותעשייתיים.

אל תפחדו להכניס צבע בארון, בחיפוי, או בקירות. אם קשה לכם להתחייב לגוון, תמיד תוכלו להכניס סגנון וצבע בפריטים קטנים יותר – מראה, מנורה, מגבות יפות, שטיחון, בקבוקי סבון דקורטיביים וכו'.  

עכשיו מלאו לכם אמבטיית קצף והתרווחו בה עם ספר טוב. אין דרך טובה מזו להירגע מכל תלאות היום...

 

ספקים מומלצים:
מחסני תאורה  הום סנטר  ד"ר גב  ביתילי  Last Price  רהיטי דורון  אלוף המזרונים

מוצרים פופולרים:
ארונות אמבטיה  פינות אוכל  מקלחונים  ספות  שטיחים  וילונות  כורסאות  מיטות ילדים