חדר הורים

חדר הורים

נמצאו 318 פרויקטים

Intério

318+ תמונות ורעיונות לעיצוב חדר הורים בכל סגנון

חדר השינה של ההורים עם ויטרינה הפונה לרחוב לצפייה בתמונות

עיצוב חדר שינה

יש לנו נטייה להשקיע בעיצוב החללים הציבוריים של הבית, מתוך מחשבה שרואים אותם יותר ולפעמים חדר השינה שלנו נשאר מוזנח ועצוב. זה נכון שבחדר השינה אנחנו לא שוהים המון, אבל אם תצליחו לעצב לכם חדר שינה מרגיע ומפנק, תהיה לכם בועה נעימה של שלווה בתוך עומס חיי היום-יום.

איך לתכנן חדר שינה?

המיטה היא הרהיט הגדול ביותר בחדר השינה, ולכן חשוב להתחיל במיקום הנכון שלה.

מומלץ שראש המיטה יוצב  על הקיר שמול דלת הכניסה או על הקיר המאונך לו. אם אפשרי עדיף שלא יראו את המיטה מדלת הכניסה, זה עוזר לשמור תחושה של על אינטימיות. לא כדאי למקם את המיטה כך שדלת הכניסה לחדר תהיה מאחורי ראש המיטה, העמדה כזו יוצרת תחושה של חוסר שליטה. עוד שיקול בקביעת מיקום המיטה הוא מה נמצא מולה – נסו למקם את המיטה כך שממול יהיה קיר נקי ללא ארון ודלתות, עליו תוכלו לתלות תמונה יפה או טלוויזיה. אם המיטה ממוקמת מול הארון ואתם עדיין רוצים טלוויזיה בחדר – דעו שאפשר לשלב את הטלוויזיה בתוך הארון, בין אם זה ארון הזזה או ארון עם דלתות נפתחות. אם נשקף נוף מחדר השינה שלכם, מקמו את המיטה מול הנוף או בניצב לו, כדי שתוכלו ליהנות ממנו גם בשכיבה.

גודל המיטה יקבע לפי גודל החדר - מומלץ להשאיר מעברים של לפחות 60 ס"מ מכל צד של המיטה. לצד ארון הבגדים יש להשאיר לפחות 80 ס"מ למעבר. את ארון הבגדים כדאי למקם על הקיר הקצר של החדר, ולא על הארוך, כך שתיווצר אשליה של חדר גדול יותר.

אלו רהיטים לבחור לחדר השינה?

בכל חדר שינה כדאי שיהיו מיטה זוגית, ארון בגדים (או חדר ארונות), ושידות או מדפים לצד המיטה. רק אם יש מקום בחדר ניתן להוסיף שידת איפור, שידת בגדים נוספת, פינת ישיבה, מתלה בגדים וכיו"ב.

הימנעו ככל האפשר מלהכניס לחדר השינה פינת עבודה, אחסון משרדי, וכל מה שלא קשור לשינה ולזוגיות - עודף רהיטים ובלגן בחדר השינה יפגע בשניהם.

 • מיטה זוגית – בחרו את המיטה בהתאם לגודל החדר כאמור לעיל. אם החדר לא גדול, מומלץ לבחור מיטה עם שוליים צרים ככל האפשר. השקיעו במזרן ובכריות טובות שיתרמו לאיכות השינה שלכם! נסו לנצל את השטח מתחת למיטה לאחסון נוסף של מצעים ושמיכות.
 • גב מיטה – מיטות מסוימות כוללות גב מיטה מעץ או גב מרופד. גם אם קניתם מיטה פשוטה ללא גב, ניתן לבחור גב מיטה בנפרד – פלטת עץ מחורצת או צבועה או גב מרופד. ניתן גם לתת רקע מעניין למיטה בעזרת אמצעים אחרים - למשל בעזרת טפט, צבע או מחצלת במבוק.
 • שידות צד או מדפים – חישבו מה אתם רוצים להניח ליד המיטה ובחרו רהיט בהתאם. ניתן לבחור שידה, אבל ישנם פתרונות אחרים שיכולים להתאים - מדף, שולחן קטן, הדום, ארגז סגור וכד'. שני רהיטי הצד לא מוכרחים להיות זהים זה לזה ורהיטים שונים יכניסו עניין לחדר.
 • ארון בגדים / חדר ארונות – תכננו את הארון או את חדר הארונות בהתאם לבגדים ולנעליים שיש לכם. אם אתם נוהגים לתלות את הבגדים, תכננו הרבה אזורי תלייה. אם אתם מקפלים את הבגדים וכמעט ולא תולים, תכננו הרבה מדפים. אם יש לכם הרבה נעליים תכננו להם מספר מגירות או מדפים במחיצה נפרדת. מגירות לתחתונים, גרביים, חזיות, צעיפים וחגורות יקלו עליכם לשמור על סדר.
  זכרו שכדי לתלות בגדים יש צורך בארון בעומק 60 ס"מ, אבל כדי להניח בגדים מקופלים מספיק ארון בעומק 40 ס"מ. כדי למקסם את מקום האחסון ניתן לבנות ארון שיגיע עד התקרה. לא כדאי להשאיר רווח בין הארון לקיר, הוא יצבור אבק ובלגן.
  ישנם שני סוגי דלתות לארון – דלתות נפתחות ודלתות הזזה - דלתות נפתחות מאפשרות לראות את כל תכולת הארון והן עמידות יותר, אך מצריכות מעבר גדול יותר מול הארון מאשר דלתות הזזה.
 • פינת ישיבה – אם התברכתם בחדר שינה גדול, תוכלו להכניס אליו פינת ישיבה. כורסא נוחה לקריאה ושולחן קטן לקפה יתנו לכם פינה שקטה של בריחה מהמולת הבית.

איך לתכנן תאורה בחדר השינה?

מכיוון שאנחנו נמצאים בחדר השינה בעיקר בשעות החושך, יש להקדיש מחשבה רבה לתאורה. מומלץ לבחור תאורה בגוון צהוב וחם ולא לבן קר.

 • מקמו גוף תאורה אחד כללי בחדר. רצוי להתקין עמעם (דימר) שיאפשר לשלוט בעוצמת האור. מקמו מתג נוסף להפעלה וכיבוי האור לצד המיטה.
 • מול ארון הבגדים כדאי למקם גוף תאורה נוסף שיאיר על הבגדים.
 • אם אתם נוהגים לקרוא במיטה, תכננו גופי קריאה משני צדי המיטה. אלה יכולים להיות מנורות קיר, מנורות עומדות על השידה, או מנורות יורדות מהתקרה. מומלץ לבחור תאורת לד נקודתית ומכוונת, ולא חזקה מדי, שלא תפריע לקרוא אם בן הזוג ישן.
 • אם תכננתם פינת איפור בחדר השינה, כדאי להתאים לה גוף תאורה חזק עם אור צהוב (למשל נורת ליבון), שהוא האור המומלץ לאיפור. אם יש אפשרות להאיר את פינת האיפור משני צידי המראה, מה טוב (אף פעם לא מזיק להרגיש כמו כוכבת הוליוודית!).

איך לעצב את חדר השינה?

 • צבעים: מומלץ לבחור צבעים בהירים ורגועים – גווני בז' ועץ, תכלכלים, ירקרקים, סגלגלים. צבעים שמעוררים אנרגיה כמו צהוב, כתום ואדום, מומלצים פחות.
  נסו לצבוע את החדר או קיר אחד בצבע מעט כהה יותר מהצבעים סטנדרטיים (לבן או קרם). טפט מעניין על קיר אחד יכול לשדרג את חדר השינה פלאים.
 • השקיעו בטקסטיל – מצעים יפים, וילונות, כריות, כורסא ושטיח אם יש מקום. כל אלה יצרו תחושה ביתית ורכה. אפשר לשלב טקסטיל בדוגמא חלקה עם טקסטיל עם הדפסים מעניינים ליצירת מראה עשיר יותר.
 • מה לתלות על הקירות? הימנעו מעומס על הקירות. כדאי לתלות תמונה או שתיים שאתם אוהבים, או קולאז' תמונות משפחתיות קטן. מראה עומדת יפה תקל עליכם את בחירת הבגדים בבוקר.
 • שמרו על סדר - המחסום העיקרי ביניכם לבין חדר שינה נעים ורגוע הוא הבלגן. הוציאו מחדר השינה כל מה שלא קשור אליו – זה לא המקום לחשבונות ומכתבים מהבנק. השקיעו באחסון סגור לכל החפצים המסתובבים בחדר השינה והשאירו גלויים רק חפצים דקורטיביים מעטים.