חדר עבודה

חדר עבודה

נמצאו 76 פרויקטים

Intério

76+ תמונות ורעיונות לעיצוב חדר עבודה בכל סגנון

ארון אדום במרכזו של חדר העבודה והתפירה של אם המשפחה. לצפייה בתמונות

עיצוב חדר עבודה / פינת עבודה

חדר עבודה, או פינת עבודה, עלולים להפוך לאזור של בלגן בבית, אך בעזרת תכנון נכון וחשיבה מוקדמת  אפשר להפוך את חדר העבודה או פינת העבודה למקום של השראה וכיף. בין אם אתם ממש עובדים מהבית או צריכים פינת עבודה לגלישה באינטרנט או לתשלום חשבונות, כדאי שתקדישו מחשבה ותיצרו לכם פינת עבודה נעימה.

איפה למקם את חדר העבודה?

אם יש לכם חדר פנוי ואתם רוצים להפוך אותו לחדר עבודה, מה טוב. גם חדר אורחים יכול לשמש כחדר עבודה בזמן שאתם לא מארחים. היתרונות של חדר עבודה סגור הם ברורים – שקט, פרטיות ומינימום הסחות דעת.

אבל, גם למיקום פינת עבודה בחלל הציבורי של הבית יש יתרונות:

  • אפשר לעבוד ועדיין להרגיש בעניינים ולעקוב אחרי מה שקורה בבית, בין אם יש לכם ילדים ובין אם לא.
  • אם פינת העבודה משותפת לכם ולילדים, תוכלו להשגיח על האתרים בהם הם גולשים והסרטונים בהם הם צופים. 

אלו חללים יכולים להתאים למיקום פינת עבודה? פינה צדדית בסלון, אזור המשפחה או אפילו מסדרון רחב. פחות מומלץ למקם פינת עבודה בחדר השינה, המכשירים החשמליים והתזכורות של העבודה שיש לכם לעשות יפגמו באיכות השינה. אם יש אפשרות, נסו למקם את פינת העבודה ליד חלון.

איך לתכנן חדר עבודה / פינת עבודה?

התחילו בהכנת רשימה של כל הדברים שאתם צריכים בפינת העבודה שלכם: מחשב או לפטופ, מדפסת, מקום אחסון לדפים, קלסרים, ציור משרדי וכד'. בשלב הבא תכננו מקומות אחסון לכל הדברים שרשמתם – רצוי אחסון  סגור שייתן מראה מסודר. גם מחשב ומדפסת אפשר להכניס לארון, בתנאי שתתכננו אותו בהתאם עם חורים לאוורור וחורים למעבר של כבלים (מהמחשב למסך, למקלדת, לעכבר וכד').

יחידת מגירות או מגירות בנויות כחלק מהשולחן יתנו מענה לציוד המשרדי. הקצו מגירה או סלסילה יפה למסמכים שאתם צריכים לטפל בהם. לאחסון נוסף ניתן להוסיף מדפים מעל שולחן העבודה. אחסון מספיק בפינת העבודה ימנע גלישה של הציוד המשרדי שלכם לחדרים אחרים וכך יאפשר הפרדה טובה בין פינת העבודה לשאר חלקי הבית.

תכננו שקעי חשמל לכל המכשירים החשמליים שאתם צריכים בפינת העבודה. נסו למקם את השקעים קרוב לציוד החשמלי ולתכנן אותם כך שתוכלו לנתק אותם בקלות. הצניעו את הכבלים החשמליים מתחת לגובה השולחן או בתוך ארון. כדאי למקם שקע חשמל אחד או שניים מעל גובה השולחן, לטעינת טלפון נייד, חיבור לפטופ או מנורת קריאה. אל תשכחו לתכנן תאורה חזקה באזור שולחן העבודה, כדי שתוכלו לעבוד במשך שעות מבלי לעייף את העיניים.

איפה למקם את שולחן העבודה?

אם יש לכם חלון בחדר העבודה או בפינת העבודה, מומלץ למקם את שולחן העבודה כך שהאור יגיע משמאל אם אתם ימניים, ומימין אם אתם שמאליים. כך היד לא תציל על הדף כשתכתבו על השולחן. שימו לב שחלון או מקור אור לא מאירים על מסך המחשב כדי שלא יווצר עליו בוהק מסנוור.

אם חלל העבודה שלכם קטן, מקמו את השולחן בצמוד לקיר. אם ברשותכם חדר עבודה גדול, שיקלו למקם את שולחן העבודה במרכז החדר, בייחוד אם יחד אתכם יעבדו גם אנשים נוספים. לא מומלץ לשבת עם הגב לדלת החדר, ישיבה כזו יוצרת תחושה של חוסר שליטה. שבו עם הפנים לדלת או כשהדלת בצד השולחן.

איך לבחור רהיטים לחדר עבודה?

אם אתם יושבים שעות במשרד הביתי שלכם, השקיעו בכסא אורתופדי נוח, ארגונומי ויפה - זה לא המקום לחסוך בו. אם אתם מקבלים לקוחות בבית, אל תשכחו להוסיף כסאות או כורסאות נוספים עבורם.

התאימו את מימדי השולחן לעבודה שמתבצעת עליו. אם אתם עובדים רק על מחשב, השולחן יכול להיות קטן, אך לא כדאי לרדת מרוחב של 80 ס"מ. אם אתם צריכים מקום לדברים נוספים על השולחן כמו טלפון, פקס או מדפסת, או שאתם מתכננים גם לכתוב או ליצור על השולחן, הגדילו אותו בהתאם. אם מספר אנשים ישבו על השולחן בו זמנית, הקצו לפחות 60 ס"מ רוחב לבן אדם. שימו לב שאתם לא מגזימים עם רוחב השולחן - ככל שהמשטח גדול יותר, כך יצטבר עליו יותר בלגן...

התאימו את עומק השולחן בהתאם לציוד שיונח עליו. אם ברשותכם מחשב נייח, כדאי שעומק השולחן יהיה 60 ס"מ לפחות, כך שיהיה לכם מספיק עומק למסך ולמקלדת. אם אתם עובדים על מחשב נייד, 40-50 ס"מ עשויים להספיק. גובה מומלץ לשולחן עבודה הוא 73-75 ס"מ.

איך לעצב חדר עבודה / פינת עבודה?

אחרי שהכנסנו את כל הציוד המשרדי לארונות ומגירות סגורים, הגיע הזמן לחשוב מה אנחנו רוצים שיהיה גלוי בפינת העבודה שלנו. אם אתם עוסקים בתחום יצירה כלשהו, יפה להציג את חומרי היצירה באופן גלוי – בצנצנות או סלסילות יפות, על מדף פתוח או על השולחן עצמו. הוסיפו לוח שעם לתליית תמונות השראה, או תלו מעל השולחן תמונות או ציורים שאתם אוהבים. אם תליתם מדפים מעל השולחן, סדרו את הציוד שלכם בקופסאות או סלסילות אחידות למראה מסודר, והוסיפו אביזרים יפים לדקורציה – תמונות משפחתיות, פסלים קטנים, נרות, עציצים וכד'. אפשר לצבוע את הקיר מאחורי השולחן בצבע מעניין, או להדביק טפט יפה.

נסו להתאים את עיצוב פינת העבודה או חדר העבודה לעיצוב הבית. המשרד הביתי שלכם לא צריך להיראות כמו משרד חסר נשמה בחברה גדולה. אם הסגנון של הבית כפרי, בחרו בשולחן עבודה כפרי מעץ. אם הסגנון מודרני, הוסיפו אביזרים ומנורה מודרניים לפינת העבודה.